שדרוג אתר אינטרנט

שדרוג אתר אינטרנט

שאנחנו מדברים על שדרוג אתר אינטרנט אנחנו מתייחסים בכתבה זו על בניית אתר אינטרנט חדש, אשר מיועד להחליף את אתר האינטרנט הנוכחי שלכם.

לעסקים רבים יש אתר אינטרנט ישן, לא רספונסיבי (שאינו מותאם למובייל) והשעיצוב שלו לא רלוונטי לשנה בה אנחנו נמצאים.

שדרוג האתר במקרה הזה הוא קריטי מאוד, שכן הוא עלול לגרום לפגיעה בתוצאות הקידום האורגני שלכם שנצבר באמצעות וותק רב או ע”י כסף רב שהושקע בקידום האורגני.

למה שדרוג אתר כל כך מסוכן ומה כדאי לשמר באתר הנוכחי?

גוגל מכיר את האתר שלכם – הוא מכיר את המבנה שלכם טוב מאוד. שינוי במבנה האתר עלול לשבש את האופן בו גוגל מסתכל על האתר שלכם.

במקרים רבים, האתר החדש נבנה עם מבנה קישורים והיררכיה שונה. גוגל עלול לפרש את זה באופן קיצוני ולא לטובת העסק שלכם.

מה אנחנו ממליצים בשדרוג האתר?

  1. שמירה על מבנה URL או הפניות 301 – מה הכוונה? גוגל מכיר את העמודים שלכם באתר באמצעות הURL לכם. אם עד היום עמוד אודות שלכם הכיל את הנתיב about.html והאתר החדש שלכם מכיל את הנתיב /אודות, גוגל ימשיך להציג את הנתיב about.html אך זה יפנה לעמוד 404 (עמוד שאינו נמצא).
    הפניות 301 נועדו לספר לגוגל שמהיום, מי שירצה להכנס לעמוד about.html יופנה באופן מיידי לעמוד /אודות.
  2. שמירה על התוכן הקיים – רצוי מאוד לא לבצע שינוי מהותי בתוכן האתר שלכם. גוגל סורק את התוכן שלכם, מכיר אותו היטב ושינוי בתוכן עלול להוריד אתכם בדירוג מנוע החיפוש.
    מה כן מומלץ? הוספת תוכן בנוסף לתוכן הקיים, ניתן להוסיף לראש העמוד ולהוריד את התוכן הישן למטה אך לא מומלץ להשמיט לחלוטין את התוכן.
  3. העברת תגיות מטא בדומה לאתר הישן – אם בעבר גוגל הציג את תוצאות העמוד שלכם בגוגל ע”י כותרת מסויימת שהגדרתם בעבר ותיאור שהגדרתם בעבר, מומלץ לשמר זאת ע”י העתקה. שינוי במקרה זה עלול להוביל לירידה בדירוגים כיוון שמבחינת גוגל מדובר בעמוד שונה. כמובן שאנו מדברים רק על מקרים בהם הmeta tags היו כתובים בצורה נכונה ומזמינה.
  4. תיקון הבעיות באתר הנוכחי – אם האתר הישן שלכם לא היה מאובטח (https) או לא היה מותאם למובייל רצוי לתקן זאת באתר החדש שלכם.

בהקמת אתר אינטרנט חדש מומלץ להתייעץ עם בונה האתר שלכם שהוא מודע לסיכונים בהקמת אתר חדש, לקבל ממנו הסבר ובהתאם לזאת לאפיין את האתר בצורה נכונה. אין להקל ראש ולצפות ששינוי במקרה האתר בלבד עלול לסייע לכם כי במקרים רבים זה עלול להזיק.

מומלץ לתת את עבודת שדרוג האתר לחברה שמתמחה גם בבניית אתרים ואיפיונם בצורה הטובה ביותר וגם בעלת ידע רב בקידום האתר במנועי החיפוש. אלה יבטיחו לכם אתר אינטרנט איכותי, ממיר, שאינו יפגע ממהלך זה.

חשוב לציין שתיתכן נפילה זמנית במיקומי האתר במנוע החיפוש בכל מקרה, אך לא לדאוג. גוגל יחזיר אתכם למקום המובטח שלכם ואף ישפר את מיקומכם לאורך הזמן.

מעוניינים לשדרג את אתר האינטרנט שלכם? נשמח לעמוד לשירותכם באמצעות שיחות ייעוץ ללא עלות. לחצו כאן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email