למה מומלץ לבנות אתר ע”י חברה לקידום אתרים

בניית אתר ע


בין אם החלטתם לבנות אתר אינטרנט חדש או אם החלטתם לשדרג את אתר האינטרנט שלכם, מומלץ מאוד לבצע זאת ע”י חברה לקידום אתרים או מקדם אתרים מקצועי בכדי להבטיח את תקינות האתר שלכם בעיניי מנועי החיפוש לצורך שיפור בתוצאות האורגניות בצורה מוחלטת.

לרוב, חברות לבניית אתרים לא נוטות לשים דגש על נושא הקידום האורגני ולא מתייחסות למספר פעולות שעלולות להיות קריטיות ובמקרים רבים אף לפגוע בקידום האתר שלכם. לרוב, מדובר על שדרוג של אתר קיים אך גם במקרים מסויימים על אתרים חדשים שעולים לרשת.

מה חשוב לקחת בחשבון בתהליך שדרוג אתר קיים?

הפניות 301 +  העברת תגיות מטא

גם אם אתם חושבים שגוגל לא מכיר את האתר שלכם – אתם טועים. גוגל סרק את האתר שלכם והתחיל לדרג את העמודים שלכם במנוע החיפוש. אין זה אומר בהכרח שתופיעו במיקומים ראשונים בגוגל, אך כן מומלץ מאוד לשמר את הציון שגוגל נתן לעמודים שלכם באתר.

ניתן לעשות זאת ע”י הפניות 301 שבעצם מספרות לגוגל (או לכל קישור שיש לכם ברשת) שהURL הישן השתנה לטובת URL חדש ורלוונטי יותר – זאת בהתאם לURL שהגדיר בונה האתר שלכם.

בנוסף, מומלץ מאוד להעביר את תגיות המטא שלכם, במידה ואלא עברו אופטימיזציה בעבר. במידה ויש צורך – ניתן לעדכן אותם אך חשוב שהעדכונים יעשו בצורה שקולה.

בניית אתר על אתר פיתוח שאינו נסרק ע”י מנועי החיפוש

מאוד חשוב לבקש מבונה האתר שלכם שלא יאנדקס את האתר החדש שנבנה במקביל לאתר הנוכחי שלכם שנמצא כרגע באוויר. במידה ולא תעשו זאת, גוגל יזהה כי ישנו תוכן משוכפל (שזוהי סיבה בפני עצמה) או לעיתים אף האתר הזה עלול לעלות בתוצאות החיפוש לפני האתר שלכם (במידה ותהליך הבנייה לוקח זמן רב – כבר נתקלנו במשרד במקרה זה).

היררכיה נכונה למבנה האתר

אתם כבר בונים אתר חדש – אז חשוב מאוד לוודא שהמבנה שלו יהיה תקין מבחינה היררכית, אחרת במידה ותרצו לקדם את האתר בעתיד אתם עלולים לספוג הוצאה כספית גדולה מאוד מחברת הקידום החדשה שלכם על סידור היררכי + הפניות 301 שינבעו כתוצאה מהשינוי. ככל שתשכילו ותעשו זאת כבר בתהליך בניית האתר, תהנו ככל הנראה משיפור בתוצאות החיפוש של גוגל ותחסכו כסף רב בקידום האתר שלכם בעתיד.

אופטימיזציה למהירות האתר

בוני אתרים רבים לא מייחסים חשיבות למהירות האתר או לגודל התמונות באתר שלכם – אלו עלולים לפגוע בקידום האתר שלכם בעתיד ולגרום לגוגל לסלק אותכם מתוצאות החיפוש. דאגו תמיד להוסיף סעיף בחוזה מול החברה שבונה לכם את האתר לסעיף בנושא מהירות האתר ומהירות הטעינה. ישנם מספר כלים שיספקו לכם ציון בנוגע למהירות האתר עליהם דיברנו במאמר זה.

מה חשוב לקחת בחשבון בבניית אתר חדש?

במקרה זה של בניית אתר מאפס (לחברה שלפני כן לא היה לאתר), ההשלכות עליהם דיברנו למעלה עלולות להיות הרבה פחות קריטיות אבל גם כאן ישנם מספר גורמים שצריך לקחת בחשבון :

  1. מהירות האתר – דיברנו על זה בסעיפים למעלה וזה תקף גם כאן.
  2. בניית אתר על שרת פיתוח עם בקשה שלא לאנדקס בגוגל – גוגל עלול לזהות את הדומיין הזמני ולאנדקס אותו לפני הדומיין האמיתי שלכם אותו תרכשו בזמן עליית האתר לאוויר. זה עלול ליצור תוכן משוכפל שימנע מגוגל להציג את האתר החדש שלכם.
  3. מבנה היררכי נכון – גם בכותרות, וגם בURL – מה שנועד לשפר את דירוג האתר שלכם בעיניי גוגל לא יקבל כלל חשיבות בתהליך הקמת האתר.

בסופו של דבר מדובר באינטרס:

האינטרנט של בונה האתר שלכם הוא לסיים את התהליך כמה שיותר מהר. האינטרנט של מקדם האתר שלכם הוא לקדם את האתר שלכם כמה שיותר מהר וזאת ייעשה ע”י אתר אינטרנט תקין מכל הבחינות ברמת הONSITE.

נשמח לבנות לכם את האתר החדש שלכם או לייעץ לכם בתהליך בניית האתר הן מבחינת האיפיון של האתר והן ברמה הקידומית מול גוגל ומנועי החיפוש.

צור איתנו קשר למידע נוסף ולהתייעות

תוכן עניינים

דברו איתנו
איך אפשר לעזור?
היי 👋,
איך נוכל לעזור לך?