כמה עולה לבנות אתר אינטרנט

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט?

אז כמה באמת עולה אתר אינטרנט ולמה לבנות אתרים בזול או לבנות אתרים בחינם לא תמיד ישתלם לכם?

אחת הקלישאות הידועות היא, מה שזול יקר. כמו לא מעט קלישאות גם כאן יש הרבה יותר משמץ של אמת. הרבה פעמים על דברים זולים משלמים ביוקר, זה נכון בוודאי כשמדובר על משהו משמעותי כמו לבנות אתר אינטרנט.

עולם אתרי האינטרנט מתחלק ל-3 חלקים עיקריים:

  • אתרים שהם חינמיים לגמרי, מדובר באתרים שנבנים תחת סאב-דומיין (כלומר מדובר באתר שיושב תחת דומיין כללי של החברה דרכה מקימים את האתר)
  • אתרים שניתן לבנות בעצמנו בפלטפורמות שונות בסכום סמלי
  • אתרים שחברות בניית אתרים אחראיות על בנייתן.

אנחנו נעמיד את שתי הדוגמאות הראשונות אל מול הדוגמא האחרונה. בעוד הראשונות נחשבות זולות ופחות משתלמות כפי שנוכל לראות מיד, הרי שהאופציה השלישית נחשבת המומלצת מכולן.

אז מדוע בעצם לא מומלץ לבנות אתר בחינם בתחת סאב דומיין או אתר חינמי בפלטפורמות השונות?

אתר אינטרנט אמור לענות על 3 צרכים עיקריים :

  1. לספק מידע לגולש.
  2. לקדם את העסק שלנו ולעזור לנו להתפרסם.
  3. לסייע לנו למכור ולשווק את המוצרים שלנו.

בשביל שכל זה יקרה הוא צריך להיות בנוי בצורה איכותית ולהעניק לגולש חווית גלישה, מצד שני אנחנו אמורים להיות מסוגלים לקדם אותו בגוגל, בשביל שיזכה לחשיפה.

אתר שהוא סאב דומיין לא יכול להתקדם בגוגל, מאחר ומבחינת מנוע החיפוש לא מדובר באתר של ממש, לכן יהיה לנו קושי לקדם אותו. אתר שנבנה בפלטפורמות עצמאיות, קשה לו יותר להתקדם בגוגל מאתר רגיל, מאחר והוא נבנה על שרת שמאחסן כמות עצומה של אתרים. יתרה מזו, באתר כזה, בדרך כלל יש מגבלות מסוימות בעת הבנייה, הוא לא מאפשר להתקין כמות עמודים לא מוגבלת, לאתר לוקח זמן עד שהוא נטען, אנחנו תלויים בפיתוח של החברה מבחינת היישומים השונים שניתן להתקין באתר ועוד. במילים אחרות, היכולת שלנו לעבוד עם אתר כזה היא מאוד מוגבלת, גם אם המחיר להקמת אתר ואחסונו בשרת, הם מאוד זולים.

בנוסף, בדרך כלל הפלטפורמה ה”חינמית” לא באמת כזו, מכיוון שהיא מחייבת אותנו לאחסן את השרת בשרתי החברה. ברגע שנרצה להעביר את האתר לאחסון אחר, בדרך כלל בשל מהירות אתר לקויה, נצטרך לבנות אתר חדש. העיקרון הוא אתר ליסינג – ברגע שמפסיקים לשלם, האתר כבר לא באמת שלנו.

לעומת זאת, אתר שנבנה אצל חברת בניית אתרים, הרי שהוא נוצר בהתאמה לצרכים שלנו לצד התאמה לצרכי קידום בגוגל. כל חברת בניית אתרים מעסיקה מקדם אתרים שיודע כיצד לעבוד על קידום האתר בצורה חכמה.

ישנם בוני אתרים רבים, וטווח המחירים הוא כמעט אינסופי. חשוב מאוד שנבחר את בונה האתרים שלנו על סמך בדיקה של תיק העבודות שלו, לראות מכתבי המלצה אודות החברה או בונה האתרים וכמובן לאחר שיחה ראשונית עם בונה האתר, כדי שנוכל להבין מה נקבל עבור השירות ושבאמת קיים “חיבור”.

אך מעבר לכך, האתר נבנה על פי הצרכים שלנו באופן כללי, כלומר, הוא נבנה תוך התאמה למה שאנחנו רוצים לתת לגולשים שלנו מבחינת חווית גלישה. זה שונה מאתר שנבנה בסאב דומיין או בפלטפורמה מסוימת שחברה מייצרת. כאן אנחנו ביחד עם חברת בניית אתרים קובעים את המאפיינים של האתר על פי הצרכים שלנו, מה המשמעות של זה? שאנחנו אולי נשלם יותר אך נקבל מוצר שהוא הרבה יותר יעיל ואיכותי עבורנו, מוצר שהגולשים שלנו ייהנו בו יותר וכן, מוצר שיכול להשתנות תוך כדי תנועה, להתעדכן ולהשתדרג לפי הצורך שלנו ושל הגולשים.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד עבור אתר אינטרנט? לחצו כאן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email