בניית אתר לבד

בפוסט הבא החלטתי לדבר על האופציה שלקוחות רבים מציגים בפני ולעיתים אף בוחרים בה – בניית אתר לבד.

אז נתחיל בעובדה שידועה לכולם… זה אפשרי. יש לא מעט פלטפורמות אשר מאפשרות לבנות אתר אינטרנט באופן עצמאי לחלוטין, ללא תלות במתכנת, מעצבת או כל נותן שירות כזה או אחר. כמובן שיש פלטפורמות נוחות יותר לעבודה ויש כאלו שפחות – בואו נדבר על 2 הפלטפורמות המובילות

בניית אתרים בוורדפרס

בניית אתר בוורדפרס הוא אינו דבר פשוט למשתמש שזה עתה נכנס בפעם הראשונה לממשק הניהול. כן, הוספת עמודים ופוסטים זה די פשוט אך במקרה שמחליטים לבנות אתר מאפס יש צורך ביותר מידע בסיסי. צריך לדעת לבחור את התבנית הנכונה, לדאוג לגדלי קבצים תקינים, לדעת לבחור באחסון הנכון, להבין בעיצוב (לפחות ברמה הבסיסית), מבנה קישורים תקין… טוב נוו, יש בזה לא מעט עבודה. כתבנו בנושא מדוע מומלץ לבנות אתר בוורדפרס.

בניית אתרים בוויקס

אין ספק שבוויקס העבודה הרבה יותר קלה לגולש שזה עתה החליט בפעם הראשונה בחייו לגשת לתהליך של בניית אתר. אמנם גם במקרה זה הצורך בידע בעיצוב לעיתים משקף במדובר בעבודה של חובבן. במקרה של וויקס אין צורך בידע הקשור באחסון האתר ושיפור המהירות בו מכייון שאתרי וויקס מאוחסנים בשרתי החברה בלבד. הקבצים של האתר אינם באמת של בונה האתר – אם וויקס פושטים רגל, תפשטו רגל ביחד איתם.

לקוחות רבים “מנצלים” את קיומן של מערכות אלה בהצהרה – “למה זה כזה יקר? אני יכול לבנות היום אתר לבד” – נכון, זה בדיוק כמו שאני יכול לקנות דירה ללא צורך במתווך, או לתקן את הנזילה במבטח באופן עצמאי אבל בסופו של דבר – אני מעדיף לשלם לבעל המקצוע, אשר מבצע את הפעולות האלה ברמה היומיומית וכמות הידע שלו שווה בשבילי המון כסף. ממש כמו במקרה של בניית אתר לבד.

נקודות למחשבה לפני שניגשים לבנות אתר לבד:

  • הפנים של העסק שלך – הקמת עסק, השקעת בעסק ממש כמו הבייבי שלך, לא חבל? במקרים רבים תדמית העסק יכולה להיפגע מאתר לא ראוי לעסק. תשימו לב שהעיצוב של האתר והתוכן בו מייצג את העסק שלכם. פעמים רבות גם האתר נפרץ, דבר שבכלל לא מוסיף לתדמית העסק שלכם.
  • חווית המשתמש – אתם רוצים שהגולש באתר שלכם ינווט בצורה הכי קלה וימצא את הדרך ליצור איתכם קשר / או לקנות מוצר באתר שלכם בקלות. אתם בטוחים שאתם חושבים על כל הדברים האלה בתהליך בניית האתר והאיפיון שלו?
  • זמן – הזמן שלכם שווה כסף. לפחות אני מקווה שזה המצב. אתר אינטרנט ראוי (לפחות בעיניכם) יקח לכם במקרה הטוב 40 שעות עבודה. כמה אתם מתמחרים את שעת העבודה שלכם? תנסו להבין כמה כסף שווה לכם להשקיע ולייצא את העבודה הזאת לגורם חיצוני שיודע לבצע את העבודה אולי בפחות זמן, אבל להפיק עבורכם את התוצאה הכי טובה מכל הבחינות.

בקיצור, בניית אתר לבד זה אפשרי בהחלט. האם זה משתלם? טוב… את זה תוכלו להציג לי בתגובות כאן למטה של אתרים שבניתם לבד באופן עצמאי.

תמונה של כתיבת קוד של אתר אינטרנט

תוכן עניינים

דברו איתנו
איך אפשר לעזור?
היי 👋,
איך נוכל לעזור לך?