האתר שלי נפרץ… מה עושים?

אתר אינטרנט - פירצות אבטחה

אתרי אינטרנט הם מוקד פירצה נפוץ מאוד להאקרים אשר מטרתם להשתיל תוכנות זדוניות, קישורי SEO ועוד. אתרים נפרצים מידי יום וההשפעה על האתר היא קריטית במיוחד.

מה עושים שאתם נפרץ?

קודם כל, לא להכנס לפאניקה. אתרים פרוצים זהו אמנם פגיעה הרסנית לאתר שלכם אך יש לה פתרון. את הפירצה ניתן לזהות בתוצאות החיפוש של גוגל כאשר האתר מופיע עם כיתוב סיני (אך לכאורה האתר נראה תקין). לעיתים מופיעה שגיאה בגוגל “אתר זה נפרץ” או “אתר זה מכיל תוכנה זדונית“.

בשלב הראשון יש לסרוק את קבצי האתר ולראות אילו קבצים הושתלו באתר. את הקבצים הללו יש למחוק במיידי אך בנוסף מומלץ לבצע פעולות נוספות:

  1. מחיקה של כל קבצי הוורדפרס (במידה ומדובר באתר וורדפרס) והתקנתם מחדש על השרת.
  2. יש למחוק תוספים לא פעילים
  3. יש להחליף תוספים פעילים ע”י מחיקתם והתקנתם מחדש.
  4. במידה וניתן מומלץ להחליף גם את קבצי התבנית בקבצים עדכניים.
  5. לשלוח בקשה לגוגל באמצעות ווסבמאסטר במטרה לזחול לאתר שנית.

איך למנוע פירצות אבטחה באתר?

את פירצות האבטחה גם ניתן למנוע ע”י עדכון שוטף לקבצי הוורדפס, לתבניות ולתוספים אשר נוטים לעדכן את פירצות האבטחה שלהם בכל גרסה שיוצאת.

כאשר גרסה חדשה יוצאת היא בדרך כלל חושפת אילו פירצות אבטחה טופלו במהלך העדכון. אתר אשר לא מעדכן את הגרסאות בעצם נותן להאקרים איתות שקיימת פירצת האבטחה אותה עדכנו בגרסה החדשה ומאפשרת להם פתח לפירצה. עדכנו תמיד את גרסאות באתר שלכם.

אחסון האתר שלכם חייב להיות מאובטח – אל תתפשרו על אחסון זול. לא תמיד זה הפתרון הנכון עבורכם – שכן, אחסון זול יכול לעלות לכם ביוקר.

במידה ואתם לא יודעים להתמודד עם פירצת אבטחה באתר שלכם נשמח לסייע לכם. צרו איתנו קשר ואנו נטפל בפירצת האבטחה עבורכם.

שימו לב שאתרים שנפרצו נזרקים אוטומטית מתוצאות החיפוש בגוגל. תהיו ערניים.

תוכן עניינים

דברו איתנו
איך אפשר לעזור?
היי 👋,
איך נוכל לעזור לך?