כמה עולה לבנות אתר אינטרנט

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט? אחת השאלות הראשונות שאנחנו נשאלים בזמן פניה של לקוח מתעניין לגבי אתר חדש ובכללי זו אחת השאלות הנפוצות שעולות בשיח בקבוצות הפייסבוק השונות והגיע הזמן שנשים לזה סוף ונענה על השאלה. אז מהי העלות לבניית אתר אינטרנט? הכל במאמר הבא

אני אתחיל בלתת את התשובה בצורה יבשה ואני אחר כך אכנס קצת יותר לפרטים – המחיר של אתר משתנה בין כמה פרמטרים שונים שעלולים להשפיע על עלות הפרויקט כולו.

  1. סוג האתר (תדמית? חנות”)
  2. מי הספק שיבנה לכם את האתר
  3. מה אתם מקבלים / מה התהליך
  4. יתרונות נוספים של ספק השירות

כל אחד מהפרמטרים הללו ישפיעו רבות על מחיר האתר הסופי של אתר האינטרנט הבא שלכם.

איזה אתר אתם בדיוק צריכים?

לפני שבכלל מתחילים לדבר על מחירים, חשוב מאוד להבין איזה אתר אינטרנט אתם צריכים. תבינו, יש פער גדול בין בניית אתר חנות, לבין אתר תדמית ולבין פורטל גדול או אתר מורכב עם פונקציות לא סטנדרטיות. אז לפני שאתם בכלל ניגשים לשאלה של המחיר חשוב מאוד להגדיר את הצרכים שלכם.

אתר תדמית

אתר תדמית הינו אתר שמטרתו להציג את השירותים שלכם ומידע על הפעילות העסקית שלכם מבלי לאפשר לגולשים לבצע רכישה או הזמנה באתר. המידע באתר יכול להיות אודות שירות מסויים, בלוג מקצועי בתחום שלכם, גלריה, אפשרויות ליצירת קשר וכדומה.

אתר תדמית הוא האתר הפשוט ביותר מבין כל האפשרויות אבל גם בו ניתן למצוא תוספות שברמת המורכבות שלהן עלולות לייקר את המחיר של האתר.

אתר חנות

אתר סחר הוא אתר שבאמצעותו ניתן למכור מוצרים אונליין. היום כולם רוצים לקחת חלק בתהליך הגלובליזציה ולאפשר לצאת המרחב הפיזי הצר שהחנויות הפיזיות נמצאות בהן בפועל. אתר חנות מאפשר לבעלי האתר למכור את המוצרים בכל הארץ ואפילו בעולם.

שבונים אתר חנות יש צורף לאפיין את הדברים בצורה מקצועית ולא להסתמך על תבנית, אחרת האתר עלול שלא לשקף אתכם בצורה מקצועית והתוצאה? הרבה פחות רכישות מהאתר.

כבר השקתם על אתר? לא חבל.

קבלו פרטים נוספים על בניית חנות אינטרנטית.

אתרים בהתאמה אישית

ישנם סוגי אתרים רבים שהם אינם סטדנרטיים כמו אתרי התדמית או אתרי החנות שדיברנו עליהם לפני כן. אתרים בהתאמה אישית יכולים להיות בסגנון של יד 2, פייסבוק, אינסטגרם, וכו’.

מלבד האתר זה עלול להיות עם ממשק משתמש, חיבור למקורות חיצוניים וכדומה. כל תוספת כזאת, תייקר לכם את מחיר האתר בצורה טבעית.

“קיבלתי הצעה יותר זולה”

הרבה פעמים לקוחות פוטנציאליים אמרו לי את המשפט הזה. הוא מובן מאוד כי הרבה פעמים יש נטייה לבצע השוואת מחירים. העניין בהשוואות מחירים הוא שניתן לבצע השוואה בין מוצרים זהים ומקבילים ולא בין שירותים.

אתרי תדמית אצלנו בסטודיו מתחילים במחיר של 6,500 וזה כולל שורה של יתרונות נוספים שלא מקבלים בהרבה מקומות אחרים:

  1. עיצוב בהתאמה אישית על ידי מעצבת
  2. פונטים של חברת אאא
  3. אחסון אתר לשנה חינם

שירות כזה אי אפשר להשוות לנותן שירות שבונה את האתר באמצעות תבנית מוכנה ורק משנה בה את הטקסט, גם הערך של האתר יהיה לרוב גבוה יותר ומדויק יותר עבור הלקוח.

בנוסף עם ניסיון של 8 שנים בתחום, לא הייתי רוצה שישוו אותי לנותן שירות שזה עתה סיים ללמוד. אני נותן הרבה מאוד יתרונות בבניה של האתר בצורה נכונה וגם הידע הרב שיש לי בתחום קידום האתרים מביא ערך מוסף למקבל השירות.

תחשבו רגע על המפתח שבנה את פייסבוק – האם אתם מצפים שהוא יבנה לכם את האתר ב3,000 ש”ח? 6,500 ש”ח כמו שאני גובה? אני מבטיח לכם שלא. הוא ידרוש הרבה יותר והאמת שזה לא מפתח אחד שפיתח את פייסבוק אבל זה מעולה רק לצורך הדוגמה.

בהשוואה של שירות, יש לקחת בחשבון את כל המשתנים שציינו למעלה ולא להשוות רק את המחיר.

“בניתי אתר חדש ונפלתי בדירוגים בגוגל”

לצערי זה משפט שאני שומע לא מעט ואני יכול להגיד לכם בצורה הכי בטוחה שיש – רוב הספקים שבונים לכם את אתר האינטרנט בכלל לא יודעים איך לבצע תהליך העברה של אתר ישן לאתר חדש. זה לא רק לבנות את האתר ולהעלות אותו, אלא גם לשמור על מבנה הקישורים או לבצע הפניות, לשמור על תיאורי המטא הקיימים ולוודא שהאתר בנוי בצורה נכונה וטובה יותר מהאתר הנוכחי.

כל זאת, על מנת שתוכלו להנות מהקידום הנוכחי שלכם עד היום ואף לשפר אותו לאורך הזמן באמצעות בניית אתר תקינה. איך אני יודע? כי זה משהו שאנחנו עושים באופן גורף.

יש לנו ניסיון רב בלשדרג אתרי אינטרנט קיימים ולבנות אותם בצורה נכונה וטובה יותר לטובת הקידום. יש לזה ערך אתם לא חושבים? אני מבטיח לכם שכן, ואם אתם לא מאמינים לי, תחפשו את אותם הלקוחות שנכוו מתהליך שדרוג אתר לא תקין שהפיל אותם במיקומים ופגע בהכנסה שלהם.

אז, אחרי שקראתם

כמה לדעתכם עולה לבנות אתר אינטרנט?

כפי שציינתי, המחיר הוא 6,500 ₪ עבור אתר מעוצב בהתאמה אישית (אתר תדמית בעיצוב אישי ללא בחירה של תבנית קיימת), עם פונטים ברישיון, תמונות ממאגר, אחסון האתר, שמירה על SEO ועוד הרבה יתרונות.

אפשר להוריד את המעצבת או כל אחד מהיתרונות שציינו ולהרוויח מחיר (מעט) יותר זול. האם זה שווה את זה? האם החיסכון הקטן הזה לא חבל עם כל הערך הרב הזה שאתם יכולים לקבל?

אני מקווה שהצלחתי להבהיר את הנקודה – אם עדיין לא, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ואשמח לענות על הכל.

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט

תוכן עניינים

דברו איתנו
איך אפשר לעזור?
היי 👋,
איך נוכל לעזור לך?